5 טיפים שצריך לדעת לפני בחירת עיסוי לגוף

עיסוי לגוף, הוא גם, במידה רבה, מרגוע לנפש, אבל, לצורך כך, צריך לבחור את העיסוי הנכון ואת המקום הנכון לקבל בו את העיסוי. ספא אינדקס ריכז עבורכם 5 טיפים טובים שיעזרו לכם (ולכן) בבחירת העיסוי המתאים והנכון עבורכם.

עיסוי לגוף הוא ביטוי כולל – איזה עיסוי אתם באמת צריכים?

קיימים סוגי עיסויים רבים, שונים ומגוונים, מעיסויים עדינים יותר ועד לעיסויים הנחשבים ל"קשוחים" (שלא לומר מכאיבים במקצת) כמו, למשל, עיסוי ספורטיבי. לכן, ראשית, בררו לעצמכם את המטרה שלשמה אתם הולכים לעיסוי, ורק לאחר מכן תתחילו לחפש את המעסה או את מכון העיסוי המתאים.

מי מעסה אתכם?

חשוב לא פחות, כאשר אתם מגיעים לספא או למכון המציע עיסוי, לדעת מי מעסה אתכם, מהי הכשרתו המקצועית, מהם תחומי ההתמחות שלו. מעסה או מכון שיסרבו לענות לכם בכנות גמורה על השאלות הללו (ולרוב, יתחמקו מהצגת תעודות) הם לא מקומות שאתם רוצים לקבל בהם עיסוי!

הקפידו שלא לאכול הרבה לפני העיסוי

במרבית המקרים, לא יופעל לחץ על הבטן, אבל אם זהו העיסוי הראשון שאתם מקבלים, הגוף שלכם עשוי להגיב לו בצורות שונות ומגוונות. אל דאגה, לפני העיסוי הבא כבר תהיו חכמים יותר ותכירו את תגובות גופכם לעיסוי הספציפי הזה.

האם עיסוי מבוצע בעירום?

בעת עיסוי מקובל להישאר בבגדים תחתונים או בבגד ים, כשהגוף המטופל מכוסה כולו לאורך הטיפול ורק האזור שבו מטפל/ת המעסה נותר חשוף. כאן, חשוב לציין, כי במקרים שהאזור שבגללו הגעתם לטיפול הוא אזורים כמו ישבן, מפשעה, גב תחתון או החלק העליון של הרגל – רצוי להגיע לעיסוי בבגד שיאפשר חשיפה של האזור לצורך העבודה עליו. אין מה להתבייש בכך, המדובר בעיסוי שמטרותיו רפואיות והמעסים הם מטפלים אנשי מקצוע.

האם כאב מהווה אינדיקציה להצלחה או לאי הצלחה של העיסוי?

כפי שציינו בתחילה, קיימים עיסויים מסווגים שונים. במקרה ואתם חוששים מכאב במהלך העיסוי, שתפו בכך את המעסה, מאחר וחשוב לתקשר בצורה גלויה ופתוחה. כאן, הרשו לנו לנפץ מיתוס נושן – עיסוי אינו חייב להכאיב על מנת שייחשב כיעיל, וקיימים לא מעט סוגי עיסויים שעוצמתם טמונה בעדינותם. כך שאם אתם חשים כאב שהוא בערך 7 (בסולם של מ-1 עד 10), אימרו זאת למעסה המטפל/ת בכם.

זהו, עכשיו, אתם, פחות או יותר, מוכנים לקבל את העיסוי הראשון שלכם. הדבר החשוב ביותר, כפי שכתבנו בתחילה, הוא שתבחרו לעצמכם את סוג העיסוי הנדרש לכם, ושתגיעו אליו מוכנים ומתואמי ציפיות. שימרו על ערוצי תקשורת פתוחה וכנה עם המעסה, כך שתוכלו באמת לקבל מהעיסוי את מה שאתה זקוקים לו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *